top of page

Tek Seansta, Ameliyatsız, İplikle Cilt Germe Yöntemi

(Örümcek Ağı Estetiği)

İplikle ameliyatsız yüz germe işlemi aynı zamanda Fine Thread Contour Therapy (FTC), Kontür Lifti, V Lift, Örümcek Ağı Estetiği olarak da bilinen, düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan bir cilt germe tekniğidir. Günümüzde, tüm dünyada; yüz, boyun ve vücutta sıklıkla uygulanan, son derece güvenli bir yöntemdir. 30 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilmesi ve çok kısa iyileşme sürecine sahip olması nedeniyle bazı doktorlar tarafından “Öğle Arası Lifti” veya “Hafta Sonu Lifti” olarak adlandırmaktadır.  

Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan polidioksanon (PDO) ya da Poli-L- Laktik Asit (PLLA) ameliyat iplikleri kullanılır. Bu iplikler cilt altı dokusuna belirli aralıklarla yerleştirilir. Vücut bu iplere reaksiyon olarak fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretir. Böylece lifting etkisi iki kat artmış olur. Uygulama sonrası aradaki fark hemen görülebilir ve zaman geçtikçe daha net belli olur. Ortalama 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görülebilir ve kalıcılığı 2-3 yıl kadar sürmektedir.

Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alternatif olabilir. Yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulanabilen bir tekniktir. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde çok yoğun hazırlık ve uzun süren açık ameliyatlara göre daha uygun fiyata daha güvenli sonuçlar alınabilir. Aynı zamanda hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesi çok daha kısa sürmektedir.

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır.  

Daha genç ve güzel görünmek, yüz hatlarını belirginleştirmek isteyenler için harika bir fırsattır!

 

Yüzde ve vücutta birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene V’ sinin düzeltilmesinde ve boyun germede başarıyla kullanılmaktadır. Çene V’ sini toplamaktaki başarısı nedeniyle  ‘V LİFT’ olarak da bilinmektedir. Vücutta ise sarkmış kol altları ve bacak içleri için ideal tedavi yöntemlerinden birisidir. Ayrıca deforme olmuş karın derisini toparlamakta da yardımcıdır.

 

Yaklaşık 30 dakikalık TEK Seans ile ortalama 2 yıl Süreli Başarılı Sonuç

 

İplikle yüz germe işlemi (FTC Terapisi) cildinde hafif sarkıklığı olan ve yorgun ifadeli yüzlerde; dinlenmiş, tatilden dönmüş bir görüntü yaratır. Yüz germe ameliyatı sonrası gibi “ gerilmiş, gergin” bir çehre yaratmaz.

 

İplikle ameliyatsız yüz germe işlemi sonrası görünüm TAMAMEN DOĞALDIR.

İplerle Cilt Germe ve Asma

bottom of page