top of page

Cilt Bakımı - Yeni Nesil Cilt Bakımı (Aqua EX3)

Cilt Bakımı Nedir? Ne Amaçla Yapılır?

Cildin ihtiyaçlarına ve cilt tipine uygun yöntem, alet ve ürünlerle derinlemesine yapılan bakım işlemleridir. Uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılması etkili sonuç alınması için çok önemlidir.

Cilt Bakımı, akne sorunlarının giderilmesi, komedon tedavisi, fazla açılan gözeneklerin sıkılaştırılması, anti againg, ciltte renk değişikliğinin giderilmesi amacıyla, kuru, karma, yağlı ciltlere özel bakım, yüz masajı ve maskelerle özel bakımlar şeklinde yapılabilir.

 

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük bakımlarla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile devam eder. Genellikle bu aylık profesyonel bakımlarda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır.  Bu nedenle herkesin hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursa olsun profesyonel bakıma ihtiyacı vardır.

YENİ NESİL CİLT BAKIMI (AQUA EX3)

AQUA EX3 PEELİNG İLE DAHA PARLAK, DAHA CANLI BİR CİLDE SAHİP OLABİLİRSİNİZ

 

Aqua EX3 yeni nesil bir cilt bakım cihazıdır. Nemlendirme, peeling, vakum ve arındırma işlemlerini birlikte gerçekleştirir. İşlem sırasında cilt tipine, cildin sorununa göre seçilebilen 3 farklı solüsyon kullanılır. Bu solüsyonlar cihazın özel uçları sayesinde püskürtme ve vakumlama yöntemleri ile cilde derinlemesine yedirilir. Bu sayede cildin pürüzsüzleşmesi, parlaması ve daha sağlıklı görünmesi sağlanır. Bu işlemler sırasında ağrı, acı hissi olmadığı gibi ciltte herhangi kızarıklık ve tahriş de görülmez. Ortalama işlem süresi 1 saat ya da biraz fazla sürmektedir. Cildin yapısına göre, 2-4 hafta aralarla, genellikle 1-4 seans yeterli olmaktadır.

 

 

Aqua EX3;

Ölü cilt hücrelerinin temizlenmesinde,

Genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılmasında,

Sebum salgısının dengelenmesinde,

Siyah noktaların temizlenmesinde,

Kızarıklık, rozase gibi birçok rahatsızlığa neden olan demodex gibi parazitlerin deriden hijyenik bir şekilde temizlenmesinde oldukça etkilidir.

bottom of page