top of page

Dermal Dolgu Uygulamaları

Yaşlanma ile ciltteki kollajen benzeri destek yapıların yanında hiyalüronik asit ve yağ yastıkçıklarının miktarı azalmaktadır. Böylece kırışıklıklar ve sarkmalar oluşmaktadır. Dermal (cilt dolguları) dolgular başta hiyalüronik asit olmak üzere insan vücuduna uygun yapılarda değişik maddelerin cilt-ciltaltına verilmesi ile uygulanan yöntemlerdir.

Kullanıldığı alanlar; yüz hacminin yenilenmesi, ince ya da derin çizgi ve kırışıklıkların doldurulması, dudak şeklinin yeniden yapılandırılması, kilo kaybı ya da yaşa bağlı yüz yağ  dokusunun azalması nedeniyle çukur ve belirsiz  hale gelen çene, yanak ve elmacık kemiği kontürünün yeniden biçimlendirilmesi, dikey dudak çizgilerinin ve ağız kenarındaki çöküntülerin düzeltilmesi amacıyla kullanılır.

Ayrıca Cildi nemlendirerek cilde doğal esnekliğini ve tonunu geri kazandırır. Cerrahi müdahale gerekmeksizin lifting etkisi yapar.

Uygulama sırasında genellikle hafif ağrı olabilirse de bu lokal anestezik kremlerle ortadan kaldırılabilir. Dermal dolgular genellikle birkaç dakikada uygulanabilir.

 

Etkisi işlemden hemen sonra görülmeye başlar ve uygulanan ürüne, uygulama bölgesine ve kişinin cilt özelliklerine göre 10-18 ay arasında devam etmektedir. İşlem sonrasında kızarıklık, morarma olabilir ancak birkaç günde geçer.

bottom of page