top of page

Altın İğne ya da İğneli Fraksiyonel Radyofrekans (ONİX) mikro düzeyde iğnelerle, cilt altına radyofrekans enerjisi verilerek yapılan bir tedavi yöntemidir. Amaç verilebilecek en yüksek enerjiyi deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır. İğnelerin cilt altına ilettiği radyo frekans dalgaları burada ısı artışına ve kontrollü doku hasarına yol açarak doğal bir yara iyileşme sürecini başlatır. Böylece kollajen ve elastin liflerin üretimi artarken cilt kendini yenileyerek onarmaya başlar. Cilt yüzeyinde ise herhangi bir hasar oluşmaz.

İğneli Radyo Frekansın kullanım alanları

Cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavisinde, boyun ve dekolte bölgesinin toparlanmasında, yara izlerinin, çatlakların, aktif akne ve akne izlerinin, tedavisinde kol ve bacaklardaki sarkmaların düzeltilmesinde, gözenek sıkılaştırma tedavilerinde güvenle ve etkili olarak kullanılabilir. Ayrıca koltukaltı hiperhidroz (aşırı terleme) ve osmidroz (kokulu terleme) tedavilerinde kalıcı olarak çözüm sağlar.

Onix RF Sistemi, 0,3 mm inceliğindeki mikro iğne seçenekleri ile tüm vücutta güvenli anti-aging uygulamalarının yapılabilmesine imkan sağlar. Onix, derinliği ayarlanabilir başlığı ile ciltte 6 mm’ye kadar mikro kanal açabildiği gibi atım süresi 7 saniye’ye kadar çıkabilen eşsiz bir cihazdır. Onix RF Sistemi’nin özel patentli “Pierrot Lifting” protokolü ile tek seansta sarkık yanak toparlamadaki etkisi tescillenmiştir.

Altın iğne uygulamasının en önemli avantajlarından birisi, işlem sonrası kızarıklık, pullanma ve soyulmanın olmamasıdır. Uygulama alanında 3-5 saat kadar süren hafif bir pembelik ve ödem oluşur, bu da kısa sürede geçer. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında herhangi bir kısıtlama yapmaz. Bu tedavinin en önemli avantajlarından biri de yazın yapılabileceğinden yaz döneminde tedaviye ara vermeye gerek kalmaz. PRP, mezoterapi gibi diğer birçok tedavi ile de kombine edilebilmektedir.

Altın İğne - İğneli Fraksiyonel RF (Onix)

bottom of page